2017 - Рік Японії в Україні

Указ Президента України №1/2017 "Про оголошення 2017 року Роком Японії в Україні"

ОФІЦІЙНИЙ ЛОГОТИП ''РОКУ ЯПОНІЇ В УКРАЇНІ''

Oбрано офіційний логотип «Року Японії в Україні», присвяченого святкуванню 25 річниці встановлення дипломатичних відносин між Японією та Україною. Цей логотип створений японським графічним дизайнером паном Томоо Каваі, який проживає у префектурі Шіга. Головним мотивом у цьому логотипі стали національні прапори обох країн. Хіномару (японська назва прапору Японії) і пасхальне яйце притуляються один до одного, чим символізують дружні відносини між Японією та Україною. Даний дизайн було обрано серед 32 інших пропозицій, представлених на розгляд Посольства Японії у період від 22 серпня до 7 жовтня 2016 року.

2017 рік за ініціативою Президента України оголошено роком Японії в Україні. Не викликає сумніву, що це - ще один крок на шляху до співдружності двох країн, а зближення українського та японського народів посприяє розвитку діалогу культур, таких своєрідних і цікавих

FotoJoin

Чим здивує Україна друзів з Далекого Сходу? Оплетеною легендами й казами давньою історією, мелодійними піснями та старими іконами, щирою душею й відчайдушною звитягою, неповторним співом і веселими танцями. Не менш цікавою для наших співвітчизників виявиться далека загадкова Японія.

Цікаві факти про Японію та японців.

• Національний прапор Японії називається "хіномару". На ньому зображене червоне коло на білому фоні. Це червоне коло символізує сонце, яке сходить. Головною японською богинею вважається Богиня Сонця - Аматерасу.
  • Державний гімн Японії "Кімігайо" (Kimigavo) в переводі означає "Господство Імператора". Слова гімна взяті з вірша (5 рядків, 31 склад) написаного в десятому столітті. Музика гімна була написана в 1880 році музикантом імператорського двору Хіроморі Хайаші.
  • Тривалість життя в Японії вважається однією із самих високих у світі.
  • Традиційна японська кухня складається із рису, риби та різноманітних морепродуктів. Рис є основним видом харчування, його подають під час прийняття їжі майже кожного разу.
  • Японія - держава з лівостороннім рухом, а руль у автомобіля розташований справа.
  • Японці - надзвичайно ввічливі люди. Якщо Вам щось потрібно, вони бросять всі свої справи й будуть намагатись вам допомогти.
  • Японія є одним із світових лідерів у галузі освіти. Рівень грамотності населення країни становить 99% (станом на 2009 рік).
  • Японія - одна з найбільш загадкових і захоплюючих країн світу. ЇЇ культура, звичаї і народ різниться з нами. Ця країна приверне увагу кожного мандрівника і дуже гостинна для всіх туристів.

Це країна з дуже давніми й непорушними традиціями, що чітко дотримуються й досі. Так залишилися традиційними японський костюм, літературна японська мова, національний інтер’єр, церемонія чаювання, театр «кабукі» і величезна кількість інших оригінальних звичаїв. І це все — в оточенні надсучасних нанотехнологій! Ось таке унікальне поєднання традиційного й сучасного суспільства, чого не зустрінеш у будь-якій іншій культурі.

Унікальним також є ставлення японців до природи — воно сповнене глибоко споглядання і романтики. Цей народ захоплюються натуральною красою пейзажу, квітів, моря, яку здавна оспівує у віршах. У Японії існують навіть спеціальні церемонії споглядання природних явищ.

Не можна не відзначити таку рису характеру японців, як чесність. У Країні Сонячного сходу активно працюють бюро знахідок, куди люди приносять загублені кимось речі. Отже, якщо під час перебування у Японії ви забудете десь свою парасольку — висока вирогідність того, що ви можете знайти її у бюро знахідок.

Ось така вона Японія. Є чого навчитися або хоч взяти за приклад.

Японія — країна контрастів. Нанотехнології поєднуються зі старовинними традиціями. Японці не ходять один до одного в гості. Для них є звичним залишати в дверях записку: «Тут був я».

Мистецтво бонсай, медитативні практики, аніме — це лише поверхневі знання про японську культуру. Сприйняття життя через призму філософії та беззаперечне дотримання висловом Геракліта: «Все тече, все змінюється» — ось що насправді характеризує японців.

Указ про святкування року Японії в Україні Порошенко підписав під час зустрічі з послом Японії в Україні Сігекі Сумі.

Підвищувати знання українців про японську культуру вже зголосилися ландшафтні дизайнери, проанонсувавши конкурс "Ландшафтна весна-2017. Японські ремінісценції", заплановано проведення майстер-класів з каліграфії та одяганню у кімоно. Крім цього, лінгвісти впевнені, що рік Японії в Україні буде сприяти збільшенню попиту на вивчення японської мови. Також цікавими можуть стати навчальні заняття не тільки з приготування всім знайомих суші, але і японських солодощів — вагаші.