Логопедична сторінка

ПОРАДИ БАТЬКАМ

ЩО НЕОБХІДНО ПОТРІБНО ДЛЯ СТИМУЛЮВАННЯ РОЗВИТКУ МОВИ ДІТЕЙ

1. Показувати і переміщати яскраві предмети.

2. Розміщувати предмети, що цікавлять малюка, біля нього, щоб їх можна було стукнути, пхнути, схопити, краще роздивитися.

3. Розмовляти з дитиною, уподібнюватися йому, називаючи його на ім'я.

4. Забезпечити дитину достатньою кількістю предметів для хватання і маніпулювання з ними.

5. Почати гратися з дітьми в такі ігри, як «Ку-ку», «Знайди сховане».

6. Організувати безпечне місце для дослідницько-орієнтаційної діяльності й забезпечити малюка яскравими предметами, які б він міг відшукати, переміщати і т. д.

7. Проговорювати свої дії.

8. Організувати безпечне місце для дослідницько-орієнтаційної діяльності й забезпечити малюка яскравими предметами, які б він міг відшукати, переміщати і т. д.

9. Проговорювати свої дії («Я кладу м'яч за спину, спробуй його дістати»).

10. Намагатися постійно ускладнювати ігри «Знайди сховане».

11. Гратися з ляльками, імітувати дії дитини та стимулювати її до уподібнення.

12. Пояснювати те, що відбувається («М'яч закотився під стіл, тому що ти ударив по ньому»).

13. Гратися з дитиною під час купання, використовуючи різноманітні плаваючі іграшки, в які можна наливати воду, зжимати їх і т. д.

14. Задавати запитання і давати дитині час знайти відповідь самому.

15. Забезпечити дитину іграшками для його символічних ігор. Для того, щоб діти могли повністю проявити і розвинути свої здібності, вони повинні рости у середовищі, яке відгукується на їхні потреби.

МОВА ДОРОСЛИХ - ПРИКЛАД ДЛЯ ДІТЕЙ

Мова дорослих - приклад для дітей. Успіх мовного розвитку дитини, насамперед залежить від мови дорослих і, зокрема, батьків. Маля навчається говорити завдяки слуху й здібності до наслідування. Відомо, що дитина дошкільного віку легко наслідує неправильну вимову дорослих, передає місцеву говірку, діалектизм, вульгаризм.  Яскрава виразна мова дітей залежить від мови дорослих.

Правила, які варто пам'ятати:

Якщо до Вас звернулись із запитанням, відповідайте ввічливо, повним реченням. Чітко вимовляйте слова і звуки, говоріть так, щоб було зрозуміло.

Уважно вислуховуйте поради старших - так і Вас вислуховуватимуть Ваші діти.

Вітайтеся при зустрічі з друзями, знайомими і привчайте це робити своє маля.

Слова привітання чи прощання промовляйте доброзичливо, з посмішкою - теж саме буде робити Ваш син чи донька.

Вчіть дитину звертатися до дорослих на «Ви».

Не забувайте вибачитися за допущену недоречність у поведінці. Дякуйте за надану Вам допомогу, турботу, увагу - навчайте цьому дитину.

Повсякчас в мові використовуйте чарівні слова: «будь ласка», «дякую», «прошу», «вибачте», «на все добре», «дозвольте», «смачного», «до побачення», «доброго дня», «на все добре», тощо.

Не розмовляйте голосно у транспорті, на вулиці, у громадських місцях - те ж саме буде робити Ваш малюк.

Запам'ятайте!  Ваша дитина буде лагідна, чуйна, уважна, правильно говорити при спілкуванні з іншими,  якщо Ви станете для неї взірцем! Діти завжди наслідують своїх батьків!