Інноваційна діяльність

Квест технологія

Одна з сучасних вимог освітнього процесу полягає в тому, що навчання має бути для дитини цікавим. Тому в своєму педагогічному арсеналі педагоги весь час повинні знаходити щось нове. Серед таких форм – нажаль мало використовуваний у дошкільній освіті, проте такий популярний поза її межами – квест. Квест (від англ. quest – пошук) – інтелектуальне змагання з елементами рольової гри, основою якого є послідовне виконання заздалегідь підготовлених завдань командами або окремими учасниками. Можна вважати, що квести з’явилися в епоху стародавніх цивілізацій і супроводжують людство протягом всієї історії. Адже квест – це головоломка, а головоломки людям доводилось розгадувати усі часи. Це відбито в літературі й міфології: герої шукають піратський скарб, розгадавши шифр, вирушають по молодильні яблука чи Святий Грааль. Використовуючи квести в роботі з педагогами вирішується відразу декілька завдань: перше це налагодження взаємодії всіх учасників, зниження конфліктів, підвищення результативності і продуктивності, а ще змушує учасників ставитись до знань не просто як до інформації, яку треба запам’ятати, а як до інструментів, без яких вони не зможуть здійснити заплановане. Квести сприяють розвитку аналітичних здібностей, розвивають творче і критичне мислення, спонукають до нешаблонних рішень, підвищують мотивацію. Використання квестів для активізації батьків в роботі ЗДО суттєво розширює рамки освітнього процесу. Під час участі у квесті батьки реально взаємодіють одночасно з дітьми та педагогами, засобами ігрової діяльності здійснюють корекційну та навчальну роботу. Татусі та мами практично засвоюють, які форми технологія квесту у сучасному дошкільному закладі  та методи впливу на дітей дають позитивний результат в освітньому процесі, що вдається легко, а в чому саме діти потребують їх допомоги. Щодо дітей – то дошкільники в захваті від такої форми роботи. Динамічно, постійно в русі, через ігорві прийоми та ще й з найріднішими дорослими. Найкращий спосіб засвоїти нову технологію чи форму роботи, побачити переваги та недоліки при використанні – це спробувати її на собі.